Odświeżony hyundai santa fe

Chociaż hale salonu samochodowego w Detroit zdominowane są przez pojazdy amerykańskie, japońskie i niemieckie, to na imprezie nie brakuje również stoisk producentów z Korei.

Jednym z nich jest Hyundai, który właśnie w Detroit zaprezentował gruntownie odmłodzone santa fe - samochód SUV, popularny również na europejskich drogach.

W porównaniu do obecnego modelu zmieniło się sporo. W aucie odnaleźć możemy akcenty nowej linii stylistycznej koreańskiej marki. Samochód upodobnił się wizualnie do nowego tucsona i sonaty.

Zmieniła się również paleta jednostek napędowych. Z oferty znikły dostępne za oceanem benzynowe jednostki o pojemnościach 2,7 i 3,3 litra (ten pierwszy oferowany jest również w Polsce). Podstawowym źródłem napędu stał się 2,4-litrowy, czterocylindrowy silnik o mocy 175 KM. Do oferty, jako opcja, powrócił 3,5 l. V6 o mocy 276 KM. Obie jednostki, standardowo sprzęgane mają być z automatycznymi, sześciostopniowymi skrzyniami biegów. Do słabszego silnika, jako opcję - przynajmniej na amerykańskim rynku - zamówić można również przekładnie ręczną.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: detroit | Santa | Hyundai Santa Fe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy