Reklama

Nowy Swift!

Na salonie motoryzacyjnym w Paryżu Suzuki zaprezentuje nowego Swifta. Będzie on produkowany w zakładach Magyar Suzuki Corporation w Esztergom na Węgrzech.

Koncepcja pojazdu jest oparta na zaprezentowanym w 2002 roku w Paryżu prototypie Concept S. Jest to małe kompaktowe auto klasy sportmini o długości 3,65 m i zerokości 1,73 m. Dzięki bardzo interesującym kształtom wygląda dynamicznie a zarazem elegancko.

Reklama

Suzuki jest czwartym co do wielkości producentem samochodów w Japonii pod względem wartości rynkowej oraz trzecim na świecie producentem motocykli. Na rynku azjatyckim SMC odniosło sukces redukując koszty, a jednocześnie zwiększając sprzedaż samochodów i motocykli.

Suzuki Motor Corporation powstała w 1920 roku. Poza samochodami i motocyklami firma produkuje również silniki elektryczne, generatory prądotwórcze, pompy wodne silniki zaburtowe, instrumenty medyczne. Jest właścicielem praw do organów Hammonda.

Główna siedziba mieści się w Hamamatsu, Shizuoka w Japonii. Przedstawicielem Suzuki Motor Corporation w Polsce jest Suzuki Motor Poland.

W ubiegłym roku firma Suzuki Motor Corporation sprzedała w Japonii 626 753 samochodów, co pozwoliło jej osiągnąć 11% udział na rodzimym rynku i uplasowało na 4. pozycji, po takich markach jak Toyota, Nissan, Honda. W segmencie małych samochodów w Japonii Suzuki utrzymuje się na 1. pozycji od 31 lat.

TUTAJ foto galeria nowego swifta.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: motor | suzuki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL