Reklama

Nowy miejski samochód

Toyota i Daihatsu rozpoczynają produkcję opracowanego wspólnie miejskiego samochodu. Na rynku będzie sprzedawany jako Toyota Passo oraz Daihatsu Boon.

Pojazd w wersji podstawowej wyposażono w 1-litrowy silnik, który emituje spaliny o 75% czystsze niż dopuszczone normami wchodzącymi w życie dopiero w przyszłym roku. Jeden litr paliwa wystarczy na przejechanie 21 kilometrów, co oznacza, że Pass/Boon zużywa poniżej 4,8 l na 100 km.

Ponadto w ofercie dostępny będzie silnik 1,3 l. Obie jednostki wyposażono w mechanizm zmiennych faz rozrządu.

Promień zawracania samochodu wynosi zaledwie 4,3 metra. Mimo swoich rozmiarów pojazd spełnia rygorystyczne normy obu producentów dotyczące bezpieczeństwa biernego. Samochód jest wyposażony w standardzie w ABS i EBD.

Nie można narzekać również na funkcjonalność. Dzięki dużemu rozstawowi osi wnętrze pojazdu mieści pięć osób. Przestrzeń bagażowa może być powiększona dzięki asymetrycznie dzielonemu oparciu tylnej kanapy.

Reklama

Dostępna będzie również wersja ze stałym napędem na cztery koła.

Niewykluczone, że Passo produkowany będzie w Czechach, gdzie powstaje wspólna fabryka Toyoty i Peugeota.

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: silnik | Pojazd | Daihatsu

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy