Reklama

Nowy forester

W 1997 roku na europejskim rynku pojawiło się subaru forester. Od tego czasu pojazd ten znalazł ponad 65.000 nabywców. Podczas zakończonego niedawno salonu samochodowego w Genewie zaprezentowano nowy model tego auta. Stały napęd wszystkich kół i umożliwiający uzyskanie najniżej położonego środka ciężkości leżący silnikiem "bokser" to atrybuty, które w nowym modelu zapewnią unikalne w swej klasie prowadzenie i aktywne bezpieczeństwo.

Także pasywne bezpieczeństwo, w której to kategorii forester został uznany za najlepszy wśród swych konkurentów produkt, zostało udoskonalone: sztywniejsza konstrukcja nadwozia w połączeniu przednią ramą pomocniczą zwiększa ochronę pasażerów w czasie kolizji.

Wymiary nowego modelu są prawie identyczne z aktualną wersją - zmniejszyła się (o 10 mm) jedynie długość, która wynosić będzie obecnie 4450 mm. Szerokość ( 1735 mm) i wysokość (1590 mm) pozostały praktycznie nie zmienione.

Jako jednostki napędowe będą w dalszym ciągu służyły zmodyfikowane dwulitrowe silniki, które w wersji wolnossącej rozwijają moc 125 KM, a w wersji z turbodoładowaniem 177 KM.

Samochód zostanie wprowadzony na rynek europejski jesienią tego roku. Ostateczna specyfikacja i ceny wersji, które będą oferowane w Polsce nie są jeszcze znane.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bezpieczeństwo | Subaru Forester

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy