Reklama

Nowy Ford Expedition

Ford wprowadza do sprzedaży model Expedition 2007. Jest to nowa generacja dużego SUV-a obecnego na rynku amerykańskim już przez pewien czas.

Samochód będzie oferowany w dwóch wersjach - zwykłej oraz EL (extended length), która charakteryzuje się większą o 38 cm długością.

W porównaniu do poprzedniej generacji Expedition zmienił się nie tylko wyglądem. Zmodyfikowano zawieszenie (całkowicie niezależne również z tyłu), a sztywność nadwozia zwiększono o 10 procent. To bezpośrednio przekłada się na właściwości jezdne.

Samochód wyposażono w napęd na cztery koła. Posiada on specjalny tryb pracy terenowej, w którym kierowca dysponuje większą precyzją dawkowania momentu obrotowego. Przydaje się to podczas jazdy w szczególnie trudnych warunkach, na śliskiej nawierzchni.

Expedition jest napędzany silnikiem V8 o pojemności 5.4l. Wyposażono go w trzy zawory na cylinder i układ zmiennych faz rozrządu. W efekcie jednostka napędowa dysponuje mocą 300 KM i momentem 492 Nm, co umożliwia ciągnięcie przyczepy o masie przekraczającej 4 tony.

Silnik współpracuje z nową sześciobiegową przekładnią automatyczną z możliwością pracy ręcznej.

Copyright © (UWAGA! Autorów stron motoryzacyjnych nie tylko w internecie prosimy o nie wykorzystywanie w jakiejkolwiek formie - bez naszej zgody - tekstów z serwisu Motoryzacja. )

Reklama

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ford

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL