Reklama

Nowość po 7 latach. Oto nissan note. W Europie w 2013!

Od premiery cieszącego się dużym powodzeniem nissana note mija w tym roku siedem lat, nie dziwi więc fakt, że japońska firma przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kolejnej generacji.

Na molo Osanbashi w Jokohamie Nissan zaprezentował właśnie zupełnie nowego note'a, który trafić ma do europejskich salonów w pierwszym kwartale przyszłego roku. Auto - podobnie jak obecnie sprzedawany model - ma być alternatywą dla samochodu klasy kompaktowej.

Reklama

Kształty nadwozia są niemal identyczne, jak w koncepcyjnym modelu innovation, który japońska firma zaprezentowała w marcu na salonie motoryzacyjnym w Genewie. W stosunku do poprzednika sylwetka auta nabrała dynamizmu, można się więc spodziewać, że przypadnie do gustu klientom.

Na temat danych technicznych i osiągów wiadomo niewiele. Nissan ujawnił jedynie, że auto otrzyma zupełnie nową, bezstopniową przekładnię CVT, a silniki wyposażone będą w system start&stop.

Nowy note wytwarzany ma być w dwóch zakładach. Auta na rynek japoński powstawać będą w fabryce Nissan Motor w Kyushu. Pojazdy oferowane na Starym Kontynencie budowane będą w brytyjskiej fabryce w Sunderland.

Aktualny model oferowany klientom od 2005 roku znalazł już przeszło 940 tys. nabywców.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 2013 | Nissan Note

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje