Reklama

Nowe S z napędem na przód

Salon samochodowy w Paryżu to miejsce wielu światowych premier. Jedną z nich będzie najmocniejsza wersja audi A1 - najmniejszego modelu firmy z Ingolstadt.

S1, bo tak - zgodnie z tradycją - nazywać się będzie nowy pojazd, wyposażony został w 1,4-litrowy doładowany silnik FSI. To ta sama jednostka, którą spotkać można pod maską seata ibizy w wersji cupra. Jednostka rozwija około 180 KM (dokładne dane poznamy w Paryżu) i pozwala rozpędzić auto do prędkości 100 km/h w mniej niż siedem sekund.

Reklama

Niestety - zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami - S1 będzie pierwszym modelem serii S, w którym napęd trafiać będzie wyłącznie na przednią oś. Moment obrotowy przekazywany będzie na siedemnastocalowe koła za pośrednictwem siedmiostopniowej, zautomatyzowanej przekładni DSG wyposażonej w manetki przy kierownicy.

Pierwsze S1 pojawią się w europejskich salonach wiosną przyszłego roku.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Audi A1 | napęd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje