Reklama

Nowe punto? To plagiat!

Dzisiaj w wielu nie tylko zagranicznych serwisach motoryzacyjnych w portalach i wortalach o tej tematyce pojawiły się zdjęcia nowego fiata punto.

Konkretnie nie są to fotografie, a symulacje komputerowe zrobione na podstawie zdjęć zamaskowanych przedprototypów. Kilku Czytelników pytało nas w mailach dlaczego i my nie prezentujemy na łamach naszego serwisu tych fotografii.

Otóż serwis motoryzacja.interia.pl nie publikował, nie publikuje i nie będzie publikował niczego, do czego nie ma praw autorskich.

Zdjęcia nowego fiata pochodzą ze strony niemieckiego miesięcznika Auto Motor und Sport. Graficy tej redakcji zadali sobie trud i "narysowali" punto nowej generacji. Kopiowanie tych zdjęć bez zgody ich autorów jest po prostu plagiatem. I nie wystarcza oczywiście podpisanie tych zdjęć podając źródło. To nadal jest po prostu nielegalne.

Jak nas poinformował Bogusław Cieślar, rzecznik prasowy Fiata Auto Poland koncern z Turynu nie pokazał jeszcze nigdzie nowego punto. Nie zaprezentował także jego zdjęć. Wszystko to, co ukazuje się w mediach zajmujących się motoryzacją to fotografie zamaskowanych samochodów, które już od pewnego czasu są testowane w różnych miejscach świata, bądź też - jak w tym przypadku - wizje komputerowe.

Nie pytajcie więc nas dlaczego w serwisie Motoryzacja nie ma zdjęć nowego punto. Będą na pewno. Ale z legalnego źródła.

Porozmawiaj na Forum.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama