Reklama

Nowe elektryczne Subaru Solterra

Subaru Solterra to pierwszy elektryczny pojazd japońskiej marki. Model ten jest wynikiem ścisłej współpracy z koncernem Toyota.

Solterra jest kolejnym w gamie Subaru "klonem" modelu Toyoty. Wcześniej Toyota wraz z Subaru wspólnie opracowali sportowe coupe, które sprzedawano jako Toyotę GT86 i Subaru BRZ. Tym razem Subaru skorzystało z modelu opracowanego przez Toyotę - Solterra to nic innego, jak Toyota bZ4X z innym logo i zmienionymi detalami.

Główną różnicą w wyglądzie jest pas przedni. Zamiast pełnej powierzchni z przodu, Subaru wykorzystało element imitujący osłonę chłodnicy. Dodatkowo przy dolnej krawędzi zderzaka zamontowano  lampy oraz większy wlot powietrza.

Reklama

Z tyłu Solterra jest prawie identyczna jak bZ4X. Jedyna różnica to światła, które zyskały dodatkową świetlną listewkę. Znalezienie jej jest dobrym ćwiczeniem na spostrzegawczość.

Pod względem osiągów nie ma niespodzianek, napęd obu modeli jest identyczny - silnik elektryczny rozwija 204 KM i 265 Nm momentu obrotowego. Zasięg na jednym ładowaniu wynosić będzie ok. 450 km.

Subaru Solterra trafi do sprzedaży w połowie 2022 roku. Samochód będzie można kupić również w Europie.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Subaru | Toyota | subaru solterra

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama