Reklama

Nie będzie Mitsubishi Mirage. Będzie Space Star!

Mitsubishi poinformowało, że "w związku z niespodziewanymi kwestiami prawnymi, związanymi z prawami handlowymi do znaku Mirage" zmieni nazwę swojego nowego małego modelu.

Od dziś, na terenie Europy, włączając Rosję i Ukrainę (z możliwymi wyjątkami) samochód ten będzie nazywany Mitsubishi Space Star. Stanowi to nawiązanie do nazwy znanego, popularnego i przyjaznego dla użytkowników modelu Mitsubishi, który ceniony był przez klientów za przestronne wnętrze, oszczędność i funkcjonalność.

Nowy Space Star ma 371 cm długości, waży od 845 kg, może pochwalić się współczynnikiem oporu powietrza na poziomie 0.27 Cd i spalaniem na poziomie 4 litrów na 100 km, emisją CO2 wynoszącą 92 g/km oraz bagażnikiem o pojemności 235 l.

Reklama

Model ten jest produkowany od marca 2012 roku w najnowocześniejszej fabryce MMC "Laem Chabang Industrial Estate" w prowincji Chonburi w Tajlandii. To trzeci zakład produkcyjny Mitsubishi Motors w tym najbardziej istotnym strategicznie kraju, który zapewni dostawy 120 000 samochodów rocznie na wszystkie światowe rynki (w roku fiskalnym 2012).

Po Tajlandii, krajach azjatyckich i Japonii, nowy pojazd trafi na rynki europejskie otrzymując nazwę Space Star a następnie do Australii i do innych krajów na całym świecie.

Polska premiera tego modelu jest zaplanowana na jesień bieżącego roku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy