Reklama

Najszybszy kabriolet świata!

Na styczniowym salonie samochodowym w Detroit Ferrari zaprezentuje oparty na 575M Maranello model superamerica. Podstawowym elementem odróżniającym te dwa samochody jest... przeźroczysty składany dach.

Ferrari superamerica napędzane jest 12-cylindrowym silnikiem o mocy 540 KM, który może współpracować z przekładnią manualną lub półautomatyczną, w której biegi zmienia się podobnie jak w samochodzie Formuły 1.

Jednak najciekawszym elementem tego pojazdu jest dach. Jego szkielet wykonany jest z włókna węglowego, a poszycie stanowi szkło fotochromatyczne. Kierowca za pomocą przycisku ma możliwość zmiany przepuszczalności światła dachu. Przejście od najmniejszej do największej trwa zaledwie minutę.

To jednak nie koniec innowacyjności tego elementu. Dach można bowiem elektrycznie złożyć. Nie chowa się on jednak do bagażnika, ale spoczywa na klapie silnika pełniąc rolę... owiewki!

Tym samym, za jednym naciśnięciem przycisku, po zaledwie 10 sekundach, Ferrari superamerica staje się najszybszym na świecie kabrioletem, który rozpędza się do 320 km/h!

Samochód będzie produkowany w limitowanej serii.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.

Reklama

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kabriolety | dachy | Ferrari | kabriolet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy