Reklama

Mercedes CLS AMG

Na salonie w Los Angeles Mercedes zaprezentował model CLS w wersji AMG.

Mercedes CLS AMG nie jest napędzany dobrze znanym wolnossącym 6.2-litrowym silnikiem V8, ale mniejszą jednostką o pojemności 5,5 l (5461 ccm), którą zastosowano w modelach S 63 AMG i CL 63 AMG.

Reklama

Mniejsza pojemność jest zrekompensowana dwoma turbosprężarkami. Dzięki nim auto dysponuje mocą 525 KM i momentem 700 Nm. Nowy silnik góruje więc nad poprzednikiem osiągami (514 KM, 630 Nm), a także zużyciem paliwa. To ostatnie ma być mniejsze aż o 32 procent, co oznacza, że CLS AMG będzie średnio zużywał odrobinę mniej niż 10 l benzyny na 100 km! Przynajmniej na papierze...

W ofercie znajdzie się również opcjonalny pakiet o nazwie AMG Performance, który podnosi moc do 557 KM, a moment obrotowy do 800 Nm. Efekt ten uzyskano w zasadzie wyłącznie poprzez zwiększenie ciśnienia doładowania z 1 do 1,3 bara.

Standardowo maksymalna prędkość mercedesa CLS AMG będzie limitowana do 250 km/h. Przyspieszenie do 100 km/h wynosi odpowiednio 4,4 i 4,3 s.

Napęd przekazywany jest za pośrednictwem zautomatyzowanej, dwusprzęgłowej, siedmiostopniowej skrzyni biegów AMG speedshift MCT. Może ona pracować w kilku trybach: S (Sport), S+, M (Manual) i C (Controlled Efficiency). W zależności od trybu zmienia się nie tylko szybkość zmiany przełożenia, ale również obroty przy jakich to następuje oraz reakcja silnika na gaz. W trybie C aktywuje się... układ Start&Stop!

W mercedesie CLS AMG opcjonalnie dostępne będzie aktywne zawieszenie o nazwie AMG Ride Control. Elektronicznie sterowane amortyzatory redukują przechyły oraz dostosowują sposób tłumienia do jakości drogi i sposobu jazdy kierowcy. Zawieszenie może pracować w jednym z trzech trybów: Comfort, Sport i Sport plus.

Za hamowanie odpowiadają podwójnie wentylowane tarcze hamulcowe o średnicy 360 mm. Opcjonalnie zamówić można hamulce ceramiczne. Również w opcji dostępna będzie 40-procentowa blokada tylnego dyferencjału.

Z zewnątrz CLS-a AMG będzie można poznać po bardziej agresywnej stylizacji. Szczególnie przednia część nadwozia z grillem nawiązują do mercedesa SLS AMG.

Nowy mercedes CLS AMG trafi do salonów w marcu przyszłego roku.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky | Mercedes | AMG | Mercedes CLS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje