Reklama

Lifting 307-ki!

Peugeot ujawnił pierwsze zdjęcia 307-ki po face-liftingu. Samochód zmienił się w środku i na zewnątrz, otrzymał również nowe, lepsze silniki.

Dotychczasowy model obecny jest na rynku od 2001 roku. Nic więc dziwnego, że nadszedł czas na zmiany. Nowa wersja samochodu trafi do salonów jeszcze w tym roku.

Reklama

Najbardziej widoczne zmiany dotyczą przedniej części nadwozia "trzystasiódemki", które kształtem zderzaka i atrapy chłodnicy przypomina teraz modele 407 i 107. Ponadto znaleziono nowe miejsce dla świateł przeciwmgielnych i migaczy. Lekko zmodyfikowano również kształt maski, błotników oraz reflektorów.

Z tyłu zmiany nie są już tak spektakularne. Inny kształt zyskała klapa bagażnika oraz błotniki, które mają teraz bardziej miękkie krawędzie podobnie, jak cały bok auta.

We wnętrzu nowego peugeota pojawiły się nowe materiały wykończeniowe, a zegary zyskały chromowane obramowania.

Poszerzony został wybór jednostek napędowych. Pojawił się dwulitrowy, 177-konny silnik benzynowy, który dostępny będzie w wersjach trzy- i pięciodrzwiowej. 307 CC będzie oferowane również z dwulitrowym, 136-konnym Dieslem (wcześniej w CC silnik HDI nie był dostępny). Wysokoprężny 90-konny dwulitrowy silnik wysokoprężny, który dotychczas trafiał do 307 został zastąpiony jednostką o tej samej mocy ale pojemności 1.6l.

Benzynowe silniki o pojemnościach 1.6 i 2.0 zostały wzmocnione.

Topowa, 177-konna wersja dysponuje bardzo przyzwoitymi osiągami. Do 100 km/h rozpędza się w ciągu 8.8 s oraz osiąga prędkość maksymalną 220 km/h.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: silniki | silnik | lifting

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje