Lexus zapowiada tajemniczą nowość

"Spodziewaj się nieoczekiwanego" - pod takim hasłem Lexus zapowiada premierę swojego nowego modelu.

Japoński producent jest bardzo tajemniczy - opublikował jedynie zdjęcie, na którym widać głównie grill, a także wspomniał, że będzie to "zupełnie nowy samochód", który ma "zmienić pojmowanie komfortu". O jaki więc samochód może chodzić?

Reklama

Nowa generacja flagowego LSa niedawno debiutowała na rynku, a tuż przed nią pojawiło się luksusowe coupe LC, więc możemy założyć, że chodzi tu o dużego SUVa. Ten trop jest o tyle słuszny, że na tegorocznym salonie w Detroit Lexus zaprezentował koncepcyjnego LF-1 Limitless. Ten futurystyczny SUV przedstawiony był jako wizja flagowego modelu w tym segmencie. Czyżbyśmy mieli więc zobaczyć jego wersję produkcyjną, albo przynajmniej bliską produkcyjnej?

Jest jeszcze jedna możliwość, która co prawda nie do końca wpisuje się w wizję najbardziej komfortowego modelu (kojarzoną z modelami flagowymi), roztaczaną przez Lexusa, ale wydaje się być bardziej prawdopodobna z uwagi na bliską premierę. Chodzi mianowicie o nową generację modelu ES, który jest odpowiednikiem GSa (więc auta klasy wyższej) wyróżniającym się... napędem na przednie koła. Lexus zapowiedział jakiś czas temu, że samochód ten pojawi się także w Europie.

Która z powyższych prognoz okaże się prawdziwa? O tym przekonamy się 25 kwietnia, kiedy auto zadebiutuje na salonie samochodowym w Pekinie.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje