Reklama

Konkurencja wśród najbardziej luksusowych

DaimlerChrysler AG, który reprezentuje Mercedesa na rynku amerykańskim zapowiada wprowadzenie do sprzedaży w drugim kwartale przyszłego roku luksusowe sedany Maybacha, które z powodzeniem mogą konkurować z takimi autami jak Rolls Royce czy Bentley. Od września we wszystkich salonach DaimlerChryslera przyjmowane będą zamówienia na te auta, których cena już dziś szacowana jest na minimum 300 tysięcy dolarów. Na razie Mercedes-Benz sprzedaje Maybachy w Europie.

Mercedes postanowił wprowadzić do sprzedaży luksusowe modele Maybacha, aby mogły konkurować z Bentleyami produkowanymi przez Volkswagena oraz z Rolls Royce'ami sprzedawanymi przez BMW. Producent ze Stuttgartu planuje sprzedaż około 1000 egzemplarzy rocznie w tym około 400 w USA. W Europie Maybach 57 wszedł do sprzedaży w zeszłym miesiącu, a jego cena to 310 tysięcy euro, natomiast większy Maybach 62 kosztuje 360 tysięcy euro. Samochody posiadają systemy DVD, przedziały lodówkowe w oparciach tylnych siedzeń oraz fotele w stylu lotniczym z podpórkami na nogi.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mercedes | konkurencja

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy