Reklama

Infiniti QX55 - nowość na pierwszym zdjęciu

Japońska nowość ma rzucić wyzwanie niemieckim SUVom w stylu coupe. Chociaż do premiery zostało jeszcze sporo czasu, producent już teraz postanowił uchylić rąbka tajemnicy.

Infiniti opuściło Europę, ale na innych rynkach (których władze nie ustanawiają norm emisji CO2 na niemożliwym do osiągnięcia poziomie) japoński producent nadal jest aktywny i pracuje nad nowymi modelami. Tym razem jest to QX55, który będzie wersją "coupe" SUVa klasy średniej QX50. Na polskim rynku ten model występował tylko w swojej pierwszej inkarnacji, która pierwotnie nazywała się EX.

Reklama

Producent nie zdradził żadnych szczegółów na temat swojej nowości, ale możemy się spodziewać, że przód oraz wnętrze auta pozostaną te same jak w QX50. Inaczej zostanie poprowadzona za to tylna część nadwozia z opadającym dachem i mocno pochyloną tylną szybą. Co możemy zaobserwować na pierwszym udostępnionym zdjęciu. Uwagę na nim zwraca też niewielka tylna szyba oraz diodowe światła podzielone na segmenty.

Oficjalna premiera Infiniti QX55 ma nastąpić dopiero 11 listopada. Auto, podobnie jak QX50, będzie dostępne zapewne tylko w jednej konfiguracji - z 2-litrowym, doładowanym silnikiem, napędem 4x4 i skrzynią CVT.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje