Reklama

Ile kosztują autostrady...

"Motor" nr 48/2010 od poniedziałku w sprzedaży, a w nim m.in.:

Auto Lider 2010 - trwa dziewiąta edycja największego w Polsce plebiscytu motoryzacyjnego, w którym Czytelnicy oddają głosy na najlepszych. Do wygrania wiele cennych nagród, w tym Subaru Impreza XV 2.0D. W tym tygodniu Czytelnicy wybierają najlepsze AUTO KLASY ŚREDNIEJ oraz AUTO KLASY WYŻSZEJ.

Przed premierą:

Nowe Volkswageny - w najbliższych latach pojawią się nowe lub odświeżone m.in. Touran, Tiguan, Roadster, Polo Variant i Polo R.

Porównanie:

Nissan Juke 1.6 DIG-T Tekna, Opel Astra 1.6 Turbo Sport, Skoda Fabia RS - trzy samochody z trzech różnych segmentów łączy wspólna cecha - mają dostarczać kierowcy sporo radości.

Reklama

Test:

Suzuki Kizashi 2.4 2WD Sport - pierwsze Suzuki klasy średniej ma przed sobą trudne zadanie. Głównie z powodu wysokiej ceny.

Tata Indica Vista 1.4 Safire - najnowszy model w gamie indyjskiej marki jest znacznie lepszy od poprzednika. Ale czy to wystarczy, by skutecznie walczyć z rywalami?

Audi A1 1.6 TDI - nowy miejski model Audi w oszczędnej, 105-konnej wersji.

Jak testujemy - piąty odcinek cyklu, w którym przedstawiono metody oceny prowadzenia testowanego samochodu.

Porady:

Cena przejazdu autostradami - ile kosztuje podróżowanie autostradami w Polsce i Europie.

Znikną atrapy fotoradarów - zmiany w kodeksie ruchu drogowego, które zaczną obowiązywać już od nowego roku.

Walczymy z cieniem - sposobem na poprawę oświetlenia drogi jest wymiana żarówek. Czy zawsze wyższa cena żarówki idzie w parze z mocniejszym światłem? Interesujące wyniki testu 9 żarówek H7.

Przegląd hamulców - co można zrobić samemu, a co musi sprawdzić mechanik.

Stłuczka - i co dalej? - jak zachować się po kolizji i co zrobić, aby otrzymać odszkodowanie na naprawę uszkodzonego pojazdu.

Akumulator pod stałą kontrolą - w jaki sposób dobrać właściwy akumulator i jak go eksploatować, aby zimą nie był przyczyną kłopotów.

Używane:

Mercedes klasy C W203 - pierwszy model Mercedesa skierowany do młodszej (przynajmniej duchem) części klientów. Obszerny opis samochodu produkowanego w latach 2000-2007, a w nim m.in. historia modelu, typowe usterki i problemy eksploatacyjne, rodzaje nadwozia, dane techniczne i oferty rynkowe.

Przegląd rynku mały sedanów - auta te wypadły zupełnie z łask kupu-cych. Na rynku wtórnym dominują egzemplarze w dobrym stanie kupione w Polsce. Jeśli potrzebujemy szybko i tanio kupić praktyczny samochód, warto je wziąć pod uwagę.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

tygodnik "Motor"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama