Hyundai Kona. Zupełnie nowy model!

Ostatnio, niepostrzeżenie, z polskich cenników zniknęła Kia Soul. Wycofanie auta nie jest wynikiem niewielkiego zainteresowania nabywców. To efekt - planowanej na przełom września i października - premiery nowego modelu.

Koreańczycy od dłuższego czasu pracują nad zupełnie nowym crossoverem segmentu B. Bliźniaczy model pod nazwą Kona oferowany będzie również przez Hyundai. Producent opublikował właśnie kolejną grafikę zdradzającą jego kształty.

Fotografia potwierdza, że samochód otrzyma - wykonane w technologii LED - oświetlenie główne i światła do jazdy dziennej. Wiadomo, że Kona wykorzystuje płytę podłogową oferowanego wyłącznie na Starym Kontynencie modelu i20. Konstruktorzy zapożyczyli też kilka rozwiązań z większego i30. 

Paleta jednostek napędowych obejmować ma czterocylindrowe konstrukcje benzynowe i wysokoprężne o mocach od 100 KM do 175 KM. Producent potwierdził, że na liście opcji znajdzie się napęd 4x4.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że Hyundai Kona, wraz z siostrzanym modelem Kii, trafią do europejskich salonów jeszcze przed końcem roku.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy