Reklama

Ferrari rossa

Podczas salonu samochodowego w Paryżu, który trwać będzie do 15 października pokazywanych jest wiele prototypów. Najpiękniejszym pojazdem tego typu jest według nas ferrari rossa. Zdjęcia ferrari rossa - patrz galeria.

Podczas salonu samochodowego w Paryżu, który trwać będzie do 15 października pokazywanych jest wiele prototypów. Najpiękniejszym pojazdem tego typu jest według nas ferrari rossa, pojazd zaprojektowany i zbudowany przez Pininfarinę.

Ten dwumiejscowy bolid o charakterystycznych dla ferrari elementach napędzany jest silnikiem o pojemności 5474 ccm. Jednostka ta ma aż 485 koni mechanicznych co pozwala na poruszanie się z prędkością grubo ponad 300 km/h.

Ferrari rossa zbudowana została z okazji 70-lecia istnienia Pininfariny. Jest więc raczej autem "do pokazywania" a nie prototypem, który ma trafić do produkcji. Chyba, że po entuzjastycznym przyjęciu go przez zwiedzających paryski salon szefowie Ferrari uznają, że warto rozpocząć jego seryjną produkcję. Chętni na pewno się znajdą!

Reklama

Zdjęcia ferrari rossa - patrz galeria.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: galeria | Rossa | Ferrari

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje