Reklama

EQS SUV. To będzie najbardziej luksusowy model Mercedesa

​Mercedes konsekwentnie buduje swoje portfolio samochodów elektrycznych. Niemiecki producent ujawnił, że 19 kwietnia zaprezentuje nowy model, który będzie najbardziej luksusowym pojazdem w gamie. Mowa o EQS SUV.

Oferta Mercedesów o napędzie bateryjnym obejmuje dziś modele EQA, EQB, EQC, EQE i EQS. Dwa ostatnie modele będą dostępne również jako SUV-y o nazwach... EQE SUV i EQS SUV. EQS SUV, który ma stać się flagowym modelem całej gamy EQ, zadebiutuje już 19 kwietnia.

SUV najbardziej luksusowym modelem z serii EQ

Podobnie jak EQE i EQS, również EQS SUV zostanie zbudowany na przeznaczonej dla dużych samochodów o napędzie bateryjnym modułowej platformie EVA. Stylistycznie samochód będzie nawiązywał do zaprezentowanego we wrześniu 2021 roku Mercedesa-Maybach Concept EQS.

Imponujący Hyperscreen

Nowy model ma mieć niezwykle luksusowe wnętrze, podobnie jak w modelu EQS, przy czym auto będzie oferowane również w wersji siedmioosobowej. Jak dokładnie będzie wyglądała kabina, już wiemy - w połowie marca Mercedes ujawnił zdjęcia. Kokpit jest identyczny jak w EQS-ie, został zdominowany przez Hyperscreen, czyli przez przykryte jedną taflą szkła trzy ekrany wypełniające całą deskę rozdzielczą i wyglądające jak jeden potężny wyświetlacz o przekątnej 56 cali.

Reklama

Wyższe zawieszenie i terenowe programy jazdy

Mercedes EQS SUV będzie posiadał napęd wszystkich kół 4Matic i nieco wyższe, jak na SUV-a przystało, zawieszenie. Producent zapowiada również offroadowe programy jazdy, co sugeruje, że samochodem będzie można naprawdę zjechać z asfaltu.

Na więcej informacji o nowym elektrycznym Mercedesie EQS SUV musimy poczekać do premiery.

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mercedes EQS SUV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL