Reklama

Chiński klon rovera

Roewe, chiński producent samochodów, który nabył prawa do produkcji rovera 75 zaprezentował pierwsze zdjęcia pojazdu opartego na tym modelu.

Roewe 750 to niemal dokładna kopia rovera. Największy zmianą, jaką można zauważyć jest umieszczenie zintegrowanego systemu nawigacji na środkowej konsoli. Natomiast stylizacja nadwozia jest praktycznie identyczna - np. grill jest takim sam, jaki był stosowany w roverze 75 V8.

Na razie brak oficjalnych informacji na temat jednostek napędowych, jednak źródła dobrze poinformowane informują, że podstawowy silnik będzie miał pojemność 1.8 l, zaś najmocniejsza jednostka to 2.5 V6.

Na zdjęciach można zauważyć, że samochód wyposażono w automatyczną skrzynię biegów, jednak nie jest wykluczone, że przekładnia manualna również będzie oferowana.

Pierwsza publiczna prezentacja roewe'a 750 odbędzie się w listopadzie na salonie w Pekinie. Sprzedaż w Chinach rozpocznie się przed końcem roku.

Reklama

Obecnie nie wiadomo, czy Roewe planuje wejście na rynki europejskie, firma oględnie mówi, że ma plany ekspansji na rynki zagraniczne.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Roewe | chiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje