Chicago: tundra dla Amerykanów
Na salonie motoryzacyjnym w Chicago odbyła się światowa premiera nowej Toyoty Tundra, czyli dużego pickupa przeznaczonego na rynek amerykański.
Pierwszy samochód o tej nazwie został zaprezentowany w 1999 roku. Najnowsza generacja Tundry jest większa i mocniejsza. Rozstaw osi pojazdu został zwiększony aż o 25 cm, co zaowocowało większą ilością miejsca i ładownością.
Źródłem napędu Tundry może być całkowicie nowy silnik V8 o pojemności 5.7 l, który produkowany jest w fabryce Toyoty w Alabamie. Współpracuje on ze wzmocnioną automatyczną, sześciobiegową skrzynią biegów. Ponadto dostępne są silniki V6 o pojemności 4 litrów oraz legendarne V8 o pojemności 4.7 l.
Tundra oferowana będzie w trzech wersjach nadwoziowych, w wielu różnych poziomach wyposażenia. Samochód trafi do amerykańskich salonów na początku przyszłego roku.
TUTAJ możesz zobaczyć zdjęcia z Chicago Auto Show.
Wyrażaj emocje pomagając!
Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: 96 1140 0039 0000 4504 9100 2004 (SKOPIUJ NUMER KONTA).
Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.