Reklama

Chicago: tundra dla Amerykanów

Na salonie motoryzacyjnym w Chicago odbyła się światowa premiera nowej Toyoty Tundra, czyli dużego pickupa przeznaczonego na rynek amerykański.

Pierwszy samochód o tej nazwie został zaprezentowany w 1999 roku. Najnowsza generacja Tundry jest większa i mocniejsza. Rozstaw osi pojazdu został zwiększony aż o 25 cm, co zaowocowało większą ilością miejsca i ładownością.

Źródłem napędu Tundry może być całkowicie nowy silnik V8 o pojemności 5.7 l, który produkowany jest w fabryce Toyoty w Alabamie. Współpracuje on ze wzmocnioną automatyczną, sześciobiegową skrzynią biegów. Ponadto dostępne są silniki V6 o pojemności 4 litrów oraz legendarne V8 o pojemności 4.7 l.

Tundra oferowana będzie w trzech wersjach nadwoziowych, w wielu różnych poziomach wyposażenia. Samochód trafi do amerykańskich salonów na początku przyszłego roku.

TUTAJ możesz zobaczyć zdjęcia z Chicago Auto Show.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amerykanie | Chicago

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy