Reklama

Camaro 2009 (video)

Chociaż kondycję GM można dziś przyrównać do formy dziarskiego dziewięćdziesięciolatka, trudności finansowe nie są w stanie powstrzymać ambitnych planów koncernu.

I dobrze, bo dzięki temu już w 2009 roku będziemy mogli zobaczyć na drogach najnowsze wcielenie amerykańskiej legendy - chevroleta camaro.

Co ciekawe samochód nie będzie zarezerwowany wyłącznie dla Amerykanów - wiadomo już, że auto trafi również na Stary Kontynent - najprawdopodobniej w 2010 roku.

Napędzane na tylną oś sportowe coupe będzie wyposażone w niezależne tylne zawieszenie. Jak przystało na muskularny krążownik pod maską widocznej na zdjęciach wersji R znajdzie się widlasta ósemka o pojemności 6.2 i mocy równych 400 KM.

Ponieważ jednak nawet Amerykanie zwracają obecnie uwagę na ceny paliw - dla oszczędnych przewidziano nieco skromniejsze V6 o pojemności 3,6 l. rozwijające 296 KM.

W latach 1967-2002 camaro stało się cząstką życia niemal 4,8 miliona użytkowników. Na całym świecie istnieje ponad 1000 klubów camaro i tysiące stron internetowych poświęconych temu sportowemu coupe.

Ceny ani dokładna specyfikacja nowego modelu nie są jeszcze znane.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nie | video

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne