Reklama

C63 AMG już oficjalnie

Zaledwie dzień po przecieku do internetu Mercedes zdecydował się na ujawnienie oficjalnych informacji na temat modelu C63 AMG estate.

Zgodnie z tym co pisaliśmy wczoraj, źródłem napędu najmocniejszej C-klasy kombi jest benzynowy silnik V8 o pojemności 6.3 l i mocy 457 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 600 Nm i jest uzyskiwany przy 5000 obr/min.

Samochód przyspiesza do 100 km/h w 4.6 s, co stawia go w czołówce najszybszych pojazdów tej klasy. Prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Silnik współpracuje z przygotowaną również przez AMG skrzynią speedshift plus 7G-TRONIC. Jest to skrzynia automatyczna, która umożliwia ręczną zmianę przełożeń za pomocą łopatek przy kierownicy.

Przekładnia ma trzy tryby pracy: comfort, sport i manual. W zależności od preferencji kierowcy zmienia biegi wolniej lub szybciej i przy wyższym lub niższym zakresie prędkości obrotowych silnika.

C63 AMG standardowo porusza się na 18-calowych, 5-szprychowych felgach, na które zamontowane są opony 235/40 z przodu i 255/35 z tyłu. W opcji dostępne są koła 19-calowe z oponami 235/35 z przodu i 255/30 z tyłu.

Reklama

Mimo potężnego silnika i świetnych osiągów samochód nie zatracił cech czysto użytkowych. Jak na kombi przystało dysponuje sporym bagażnikiem, którego pojemność waha się - w zależności od ustawienia tylnej kanapy - od 485 do 1500 litrów.

Mercedes C63 AMG zostanie zaprezentowany na salonie we Frankfurcie. Samochód trafi do salonów na początku przyszłego roku, a jego ceny na rynku niemieckim będą zaczynały się od 70 tysięcy euro.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mercedes | AMG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje