BMW Alpina D4 S Gran Coupe - nowy model z bawarskiej manufaktury

Alpina – niemiecka manufaktura, która od pewnego czasu oficjalnie należy już do BMW - zaprezentowała swoje najnowsze dzieło. Model D4 S łączy w sobie największe zalety BMW Serii 4 Gran Coupe z wykorzystaniem 3-litrowego silnika wysokoprężnego bi-turbo o mocy 350 KM.

 

BMW Alpina D4 S Gran Coupe to tak naprawdę dobrze znane BMW Serii 4 Gran Coupe, dotknięte "magiczną różdżką" inżynierów z Buchloe. Oznacza to, że model został odpowiednio zmodyfikowany i przystosowany, by spełniać najwyższe z możliwych standardów.

Wśród zmian warto wymienić m.in. nowy zestaw sprężyn i amortyzatorów, przeprojektowane stabilizatory, lepiej zestrojone zawieszenie i nieco zmodyfikowany kąt pochylenia kół przedniej osi. Nie zabrakło także na nowo skonfigurowanych trybów jazdy, które teraz w jeszcze większym stopniu wpływają zarówno na osiągi, jak i komfort samochodu.

Reklama

Z zewnątrz pojazd wyróżnia charakterystyczny dla Alpiny, dyskretny pakiet aerodynamiczny. Samochód otrzymał subtelne spojlery z przodu i z tyłu oraz dyfuzor podkreślający cztery, duże końcówki wydechu. Oczywiście model można zamówić w klasycznym - zielonym lub niebieskim malowaniu, podkreślonym kontrastowymi emblematami Alpiny. Wewnątrz nie brakuje obszycia słynną skórą "Lavalina" oraz pełnego pakietu wyposażenia, które jest teraz dostępne w standardzie.

BMW Alpina D4 S - silnik i osiągi

Sercem czterodrzwiowej Alpiny jest mocny, sześciocylindrowy silnik wysokoprężny, dumnie określany przez niemieckich inżynierów mianem "idealnego towarzysza dla kierowców robiących duże przebiegi". Znana z niektórych modeli BMW, 3-litrowa jednostka bi-turbo została wyposażona w pakiet udoskonaleń, wśród których znalazł się m.in. nowy układ chłodzenia. 

Moc, którą dysponuje BMW Alpina D4 S Gran Coupe wynosi 355 KM, a maksymalny moment obrotowy urósł do 730 Nm. Całość jest przekazywana na obie osie.

D4 S może rozpędzić się od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,8 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 270 km/h.

BMW Alpina D4 S - dostępność i ceny

Alpina D4 S Gran Coupe jest już dostępna w zamówieniach. Pierwsze dostawy rozpoczną się we wrześniu 2022 roku. Cena detaliczna została ustalona na 79 700 euro. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alpina | BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy