Reklama

Będzie CLS shooting brake

Na salonie samochodowym w Pekinie Mercedes zaprezentował model CLS z nadwoziem typu shooting brake.

Samochód wywołał dużą sensację. Zainteresowanie gapiów powodowała głównie niecodzienna linia nadwozia, która łączyła w sobie cechy kombi i dynamizm pojazdów typu coupe.

Niedawno do produkcji trafiła druga generacja modelu CLS. Zarząd niemieckiej firmy uznał jednak, że auto, które zapoczątkowało modę na "czterodrzwiowe coupe", powinno mieć również nadwozie typu kombi. Dziś Niemcy potwierdzili, że prezentowany w Pekinie shooting brake na pewno trafi do produkcji.

Na wersję seryjną auta przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. CLS z nowym nadwoziem pojawi się w salonach w 2012 roku. Już dziś wiadomo jednak, że samochód produkowany będzie w niemieckim Sindelfingen, gdzie wytwarzane są również m.in. klasa C i E.

Reklama

Od wprowadzenia na rynek pierwszej generacji CLS w 1997 roku Mercedesowi udało się sprzedać 170 tysięcy tych samochodów. Czy wersja shooting brake sprawi, że druga generacja auta pobije ten rekord? O tym przekonamy się dopiero za kilka lat.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mercedes | Alex Minsky | Shooting Brake

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy