Reklama

250-konny R32

Volkswagen wprowadził do produkcji najmocniejszą wersję modelu Golf V, jaka kiedykolwiek była dostępna w ofercie koncernu z Wolfsburga.

Samochód, oznaczony symbolem R32 napędzany będzie 3,2-litrowym silnikiem V6 o mocy 250 KM (porzednia wersja R32 miała 241 koni). Tego niezwykle dynamicznego golfa V z permanentnym napędem na cztery koła będzie można zobaczyć na salonie samochodowym we Frankfurcie nad Menem.

Do sprzedaży trafić ma już 19 sierpnia. Najtańsza wersja wyposażeniowa kosztować ma 32,2 tys. euro.

Golf R32 będzie mógł poruszać się z (ograniczoną elektronicznie) prędkością 250 km/h a od 0 do 100 km/h przyspieszać w 6.5 sekundy. Skrzynia biegów to 6 stopniowy "manual" lub automat typu DSG (Direkt Shift Gearbox) .

Porozmawiaj na Forum.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy