Reklama

Tesla Model S P100D - rekordowo szybka

Elektryczna limuzyna dostępna jest teraz z nowym, jeszcze mocniejszym zestawem baterii, umożliwiającym osiąganie rewelacyjnych przyspieszeń.

Tesla Model S to samochód, który robi wrażenie nie tylko swoim wyjątkowo dużym zasięgiem na jednym ładowaniu, ale przede wszystkim genialnymi osiągami. W topowej wersji P90D z pakietem Ludicrous oferuje on 762 KM i zapewnia przyspieszenie do 100 km/h w czasie 2,8 s!

To jednak nie ostatnie słowo firmy Elona Muska - właśnie zaprezentowała ona Model S z jeszcze mocniejszą baterią, mającą równe 100 kWh. Dzięki niej rozpędzenie się do 100 km/h trwa zaledwie 2,5 s! A to poziom Bugatti Veyrona! Co więcej, sedan Tesli ma w tej wersji wyjątkowo duży zasięg - nawet 613 km na jednym ładowaniu.

Reklama

Co ciekawe, jeśli właśnie zamówiliście Model S w wersji P90D i żałujecie, że nie poczekaliście, aż pojawi się odmiana P100D, to nic straconego. Za dodatkowe 10 tys. dolarów możecie zamienić baterię, na większą. Jeśli natomiast już odebraliście swoją Teslę, to taka wymiana nadal jest możliwa, ale dwa razy droższa.

To nie jedyna nowość od amerykańskiego producenta - rekordowo pojemną baterię można zamówić także do SUVa - Modelu X. Dzięki niej, sprint do 100 km/h trwa jedynie 2,9 s (wcześniej było to najwyżej 3,2 s), a zasięg wynosi 542 km.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne