Range Rover SV Coupe pojawi się w Genewie

Kilku producentów ma już w swojej gamie "SUVy coupe", ale Range Rover traktuje to określenie nieco bardziej dosłownie.

Range Rover ma już w swojej gamie model, który klasyfikować możemy jako "SUVa coupe" - jest nim kompaktowy Evoque w wersji trzydrzwiowej. Teraz jednak Brytyjczycy zapowiedzieli tego typu model w wersji "pełnowymiarowej".

Producent nie zdradził szczegółów na temat tego modelu, ale pewną wskazówką jest stwierdzenie, że ma on nawiązywać do protoplasty - dwudrzwiowego Range Rovera z 1970 roku. Można więc śmiało założyć, że auto będzie bazowało właśnie na najnowszej odsłonie flagowego modelu marki.

Potwierdza to zdjęcie, którym pochwalił się producent - wyraźnie widać na nim, że samochód ma tylko jedną parę drzwi. Deska rozdzielcza z kolei, choć podobna w różnych modelach Range Rovera, zdradza, że pochodzi z największego SUVa. Niewątpliwie ciekawym pomysłem jest tu kolorystyczne podzielenie kabiny - biała skóra na przednich fotelach i czarna na tylnych.

Reklama

Range Rover SV Coupe zobaczymy w pełnej krasie 6 marca na salonie w Genewie. Zła wiadomość jest natomiast taka, że powstanie jedynie 999 sztuk tego, ręcznie produkowanego, modelu.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy