Oto nowe Tata GenX Nano

Najtańszy samochód świata został gruntowanie modernizowany

Tata Nano miał być modelem, który przekona do siebie kierowców swoją niespotykanie niską ceną. Niestety, auto okazało się tak spartańskie i wymagało tak wielu wyrzeczeń od właściciela, że nie osiągnęło ono zakładanego sukcesu.

Indyjski producent ma jednak nadzieję na drugą szansę i zaprezentował właśnie model GenX Nano, a więc poddany gruntownej modernizacji. Uwagę zwraca natychmiast przemodelowana przednia część samochodu z dużym wlotem powietrza w zderzaku i przyciemnionymi reflektorami.

Z tyłu zmian jest nieco mniej i w oczy rzuca się jedynie zmieniony zderzak z kratką nawiązującą do tej z przodu auta.

Reklama

Jeśli chodzi o wnętrze, to nowa jest jedynie kierownica oraz tapicerka, którą pokryto fotele.

Bez zmian pozostawiono natomiast jednostkę napędową - to nadal benzynowy silnik o pojemności 0,6 l i mocy 38 KM. Standardowo sprzęgnięty jest on z manualną przekładnią, a w najbogatszych wersjach oferowana jest skrzynia zautomatyzowana.

Tata GenX Nano otrzymał nadwozie ze strefami kontrolowanego zgniotu i wzmocnione drzwi. W zawieszeniu natomiast pojawił się stabilizator, a prześwit wynoszący aż 180 mm ma pozwalać na bezstresowe pokonywanie nierównych dróg. Zdecydowano się także na powiększenie baku do 24 litrów.

Zmodernizowane Tata Nano dostępne jest już w sprzedaży na rodzimym, indyjskim rynku. Jest teraz zauważalnie droższe od poprzednika - trzeba za nie zapłacić równowartość ponad 11 tysięcy złotych (wcześniej wystarczyło nieco ponad 8 tysięcy złotych).

magazynauto.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy