Nowy Cadillac CT6 zadebiutuje na salonie w Nowym Jorku

Cadillac zdradza plany dotyczące swojego flagowego modelu oraz europejskiej ekspansji.

Jakiś czas temu Cadillac wyemitował reklamę, w której pojawia się zupełnie nowy model. Teraz wiemy już, że chodzi o CT6 - topową limuzynę marki. Szef Cadillaca, Johan de Nysschen, zdradził, że auto występować będzie z 420-konnym silnikiem V6, hybrydą typu plug-in oraz w usportowionej wersji z podwójnie doładowanym V8. CT6 będzie miał swoją premierę już za miesiąc, na salonie samochodowym w Nowym Jorku.

W klipie pojawia się też hasło, mówiące że "tylko ci, który są śmiali, popychają świat do przodu". Oprócz niego widzimy zapowiedź tego, że Cadillac ma zamiar na nowo siebie zdefiniować. Wskazuje to jednoznacznie na plany szeroko zakrojonej ekspansji nowych modeli, w tym na rynek europejski. De Nysschen ujawnił, że rewolucja zacznie się od góry (a więc od CT6) i stopniowo będzie przechodziła na mniejsze samochody. Plany zakładają również rozszerzenie palety SUVów o mniejsze modele, a także stworzenie tylnonapędowego rywala dla Audi A3 Limousine i Mercedesa CLA.

Reklama

Zła informacja jest niestety taka, że na nowe Cadillaki w Europie będziemy musieli trochę poczekać. Firma daje sobie czas do 2020 roku na przygotowanie swoich modeli do debiutu na Starym Kontynencie.

magazynauto.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama