Nowe Porsche Cayenne na ostatniej prostej. Ruszyły testy wytrzymałościowe

Porsche poinformował o rozpoczęciu testów wytrzymałościowych, które mają być ostatecznym sprawdzianem dla nowego modelu Cayenne. Odświeżona trzecia generacja popularnego SUV-a zadebiutuje na wiosnę tego roku.

 

Porsche przygotowuje kompleksowo udoskonaloną trzecią generację Cayenne, obecną na rynku od 2017 r. Szeroko zakrojone zmiany obejmują zespół napędowy, podwozie, design, wyposażenie i funkcje łączności.

Nowe zawieszenie i nie tylko

Oprócz modernizacji w zakresie oferty napędów inżynierowie z centrum rozwoju Porsche w Weissach dokonali poważnych zmian w układzie podwozia Cayenne. Ich celem było uzyskanie jeszcze większej rozpiętości pomiędzy osiągami na asfalcie, komfortem na długich trasach oraz możliwościami terenowymi. W tym celu nowy Cayenne zostanie wyposażony między innymi w nowe, półaktywne zawieszenie.

Reklama

Ponadto kierowca i pasażerowie będą mieli do czynienia z nową, znacząco scyfryzowaną koncepcją wyświetlania i obsługi z ulepszonymi funkcjami łączności. Model otrzyma także nowe reflektory bazujące na zaktualizowanej technologii LED HD-Matrix.

Testowany do granic możliwości

Dostrojenie wszystkich nowych oraz odświeżonych komponentów wymaga przeprowadzenia wszechstronnych, zaawansowanych testów. Z tego właśnie względu Porsche uruchomiło niedawno skomplikowany program wytrzymałościowy, któremu zostaną podane nowe modele.

W jego trakcie symulowana jest eksploatacja w trudnych warunkach, z którymi auto rzadko zmaga się w rękach klientów. W ciągu kilku miesięcy samochody pokonują grubo ponad 200 tysięcy kilometrów w codziennym ruchu w miastach, na drogach krajowych oraz autostradach.

4 miliony kilometrów

Aby zasymulować ekstremalne warunki, prototypy podróżują po całym świecie - pozwala to przetestować ich jakość i wytrzymałość w różnych strefach klimatycznych. Testy nowego Cayenne odbyły się w Azji, Afryce, Europie oraz Ameryce Północnej. W sumie w ramach badań pokonano ponad 4 miliony kilometrów testowych.

Nowe Porsche Cayenne będzie świętować swoją premierę wiosną 2023 r.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Porsche | Porsche Cayenne | testy samochodów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy