Nowe Audi A8 na rynku już za dwa lata

Audi ujawniło pierwsze informacje na temat kolejnej generacji swojej topowej limuzyny.

Podczas konferencji Audi, dyrektor do spraw rozwoju, Urlich Hackenberg, zdradził pierwsze informacje na temat nowej generacji A8. Stylistycznie auto ma nawiązywać do konceptów Prologue Coupe oraz Prologue Avant, które dają przedsmak tego, jak będą wyglądały nowe modele marki.

Jeśli chodzi o technikę, to możemy spodziewać się jeszcze większej ilości asystentów wyręczających kierowcę. Wśród nich ma znaleźć się układ pozwalający na autonomiczną jazdę w korku z prędkościami do 60 km/h, a także system automatycznego parkowania. Ten drugi zakłada, że kierowca po dojechaniu, na przykład do centrum handlowego, wysiada z auta, które samodzielnie szuka miejsca parkingowego. Kiedy będziemy chcieli pojechać dalej, wystarczy wezwać samochód przy pomocy aplikacji w telefonie.

Reklama

Prototypy wyposażone w te funkcje poruszają się już po drogach, a ich działanie możecie zobaczyć na poniższych wideo. Nowe A8 korzystać będzie w dużej mierze z techniki zastosowanej w ostatnim z autonomicznych konceptów - RS7 Piloted Driving Concept, którego samodzielną jazdę po torze, również znajdziecie poniżej.

magazynauto.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy