Mean Metal M-Zero – supersamochód z Indii

Kolejna nieznana firma chce zaistnieć na rynku ekstremalnie szybkich samochodów.

Mean Metal Motors to indyjska firma, która pochwaliła się ostatnio, dość wczesnymi, grafikami, przedstawiającymi ich autorski projekt supersamochodu. Pomimo tego, że wygląda to na dość wczesne stadium, przedstawiciele firmy zapewniają, iż prace nad pojazdem są bardzo zaawansowane.

M-Zero, bo tak ma nazywać się pierwszy model Mean Metal, posiada samonośne nadwozie typu monokok, wykonane z włókna węglowego, a także wielowahaczowe zawieszenie z elementami hydropneumatycznymi. Za napęd podpowiada układ hybrydowy, na który składa się 4-litrowe V8 z dwoma turbosprężarkami, generujące 500 KM oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wspomaga je elektryczny motor o niesprecyzowanej jeszcze mocy. Energia potrzebna do jego zasilania magazynowana jest w chłodzonych cieczą akumulatorach o pojemności 4 kWh.

Reklama

Mean Metal M-Zero ma przyspieszać do 100 km/h w czasie krótszym, niż 3 sekundy i rozpędzać się do 320 km/h. Stawiałoby go to na równi z najszybszymi hybrydowymi supersamochodami, takimi jak Ferrari LaFerrari i McLaren P1. Tylko czy auto zaprojektowane przez nieznaną firmę bez doświadczenia, ma szanse, aby powalczyć z najlepszymi?

magazynauto.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama