BMW serii 2 Active Tourer po (drobnych) zmianach

Trochę kosmetyki, nowsze multimedia i bardziej ekologiczne silniki - oto co przygotowało BMW w swoim minivanie na 2018 roku.

Po czym rozpoznamy BMW serii 2 po modernizacji? Jedynie po zmodyfikowanej dolnej części przedniego i tylnego zderzaka, a także nieznacznie większej "nerce". Nowy design otrzymały również opcjonalne, LEDowe światła oraz reflektory przeciwmgielne (też w technologii LED). Paleta lakierów wzbogaciła się o dwie barwy, a klienci do wyboru będą mieli sześć nowych wzorów felg aluminiowych.

W kabinie zmodernizowanej serii 2 znajdziemy nowe zegary oraz system multimedialny z ekranami o przekątnej 6,5 lub 8,8 cala. Tak jak w najnowszych modelach marki, można obsługiwać go również dotykowo. Co ciekawe, BMW zdecydowało się zrezygnować z mechanicznego wybieraka automatycznej skrzyni biegów, na elektroniczny, do jakiego niemiecki producent przyzwyczaił nas od lat. Dotyczy to zarówno klasycznego, 8-biegowego "automatu", jak i 7-biegowej "dwusprzęgłówki".

Reklama

Ostatnią ze zmian we wnętrzu są dwie nowe tapicerki oraz poprawione wykonanie standardowych foteli, które mają zapewniać teraz wyższy komfort.

BMW wzięło na warsztat także jednostki napędowe serii 2 Active Tourer, ale nie wpłynęło to na ich moc. Do wyboru nadal są silniki benzynowe o mocach od 109 do 231 KM oraz diesle rozwijające od 109 do 192 KM. Modyfikacje polegały na poprawie zarządzania ciepłem jednostek, optymalizacji pracy turbosprężarek, modyfikacji wału korbowego, itp, co ma wpłynąć na niższą emisję spalin. Wszystkie diesle otrzymały też katalizator SCR, eliminujący tlenki azotu.

Sprzedaż BMW serii 2 Active Tourer, jak również przedłużonej Gran Tourer, po zmianach rozpocznie się w marcu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy