Alpine Celebration – sportowy model marki coraz bliżej

Podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans, Alpine zaprezentowało bardzo ciekawy koncept

O tym, że Alpine powróci na rynek z nowym, sportowym modelem, wiemy już od kilku lat. Wraz ze zbliżającą się jego premierą, Francuzi zaprezentowali nowy samochód koncepcyjny, mający dać wyobrażenie czego powinniśmy się spodziewać.

Prezentacja Alpine Celebration odbyła się podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans, który miał miejsce w miniony weekend. Okazja była idealna, ponieważ francuski producent świętował przy okazji 60-lecie swoich startów w tej imprezie.

Zrezygnowano z futurystycznego wyglądu A110-50 Concept, na rzecz o wiele bardziej klasycznej sylwetki. Nie jest ona jednak bynajmniej nudna, a atrakcyjności dodaje jej niebieski lakier z pomarańczowymi akcentami, charakterystyczny dla modeli Alpine.

Reklama

Co ciekawe auto nadal ma silnik umieszczony centralnie i napędzane tylne koła. Takiego też układu powinniśmy spodziewać się w produkcyjnej wersji, która pojawi się na rynku już za rok.

Brak niestety nadal informacji na temat tego jaka jednostka napędowa miałaby się w niej znaleźć i w jakim przedziale oscylować będzie jej moc.

magazynauto.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy