Reklama

Rynek paliw

Nie widać końca podwyżek cen LPG

Chociaż od początku grudnia ceny gazu w hurcie spadają i można by spodziewać się spowolnienia wzrostów cen tego paliwa na stacjach, podwyżki zdają się nie mieć końca.

Od pierwszych dni listopada, z każdym kolejnym tygodniem tankowanie autogazu jest coraz droższe i tak samo jest również w tym tygodniu. Z najnowszego badania stacji, zrealizowanego przez e-petrol.pl wynika, że w ostatnich dniach cena LPG wzrosła o 5 groszy i wynosi aktualnie 2,39 zł/l. 

Reklama

Niewielkie wahania hurtowych cen benzyn oraz oleju napędowego, jakie odnotowano na przestrzeni minionego tygodnia, przełożyły się natomiast na stacje, na których ceny tych paliw zmieniły się zaledwie symbolicznie.

Pb98 i olej napędowy podrożały o grosz do poziomu 5,28 i 5,07 zł/l, zaś o 2 grosze potaniała Pb95, która jest sprzedawana średnio po 4,94 zł/l. 

W drugiej połowie grudnia ranking województw z najbardziej atrakcyjnymi cenami paliw na stacjach wygrywa Śląskie, gdzie najtaniej można zatankować benzynę 95- i 98-oktanową - po 4,90 i 5,21 zł/l (Pb95 tyle samo kosztuje w województwie łódzkim, a Pb98 w Wielkopolsce) oraz diesla, którego litr kosztuje tam 5 zł. 

Najdrożej jest natomiast zdecydowanie na Mazowszu, na którym najwięcej płaci się za zakup wszystkich rodzajów paliw: benzyny kosztują tam przeciętnie 4,99 i 5,35 zł/l, olej napędowy - 5,14 zł/l (identyczna, średnia cena obowiązuje też na stacjach Opolszczyzny, Podkarpacia i Podlasia), a autogaz 2,46 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje