Reklama

Polskie drogi

Z przeładowanej ciężarówki odpadły koła

Bliźniacze koła odpadły podczas jazdy z tylnej osi samochodu ciężarowego na małopolskim odcinku autostrady A4. Jak się okazało, to nie był jedyny problem kierowcy pojazdu.

Prawdopodobną przyczyną usterki  było poluzowanie się kilku śrub mocujących koła. Dodatkowo przybyli na miejsce inspektorzy stwierdzili w ciężarówce niesprawność układu hamulcowego (uszkodzony zacisk hamulcowy lewego przedniego koła). Świadczyła o tym skorodowana na całej powierzchni tarcza hamulcowa. 

Reklama

Nie był to jedyny problem kierowcy podczas kontroli. Przewożony ładunek nie został zabezpieczony przed możliwością przemieszczenia się w trakcie jazdy. Ponadto o około 2 tony przekroczona została także dopuszczalna ładowność ciężarówki. Szofer nie posiadał również aktualnego wypisu z licencji i wykresówki. 

Wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Grozi mu kara w wysokości 2500 złotych. Natomiast kierujący został ukarany mandatami za popełnione wykroczenia. Uszkodzony pojazd został usunięty na parking w celu naprawy i przeładowania towaru.


ITD/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje