Reklama

Polskie drogi

Przejechał po moście, bo chciał być sławny. I jest...

Policjanci zatrzymali 19-letniego motocyklistę, który crossowym motocyklem przejechał po łuku mostu nad rzeką Przemszą.

Policjanci z małopolskiego Chełmka otrzymali od przypadkowego świadka informację, że kilku nastolatków na moście Galicyjskim w Chełmku buduje drewniany podjazd na będący elementem konstrukcyjnym mostu łuk. Mężczyzna podejrzewał, że młodzi ludzie będą chcieli przejechać po wysokim na kilkanaście metrów łuku.

Na miejsce udał się patrol. Policjanci wjechali na ulicę Śląską biegnącą wzdłuż mostu, dokładnie wtedy, gdy motocyklista podjął próbę przejechania po łuku. Na szczęście motocyklista na widok policji nie wpadł w panikę i szczęśliwie zjechał na dół, gdzie został zatrzymany. 

Reklama

Okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Nastolatek nie posiadał prawa jazdy kategorii A, natomiast jego motocykl marki Yamaha nie był zarejestrowany, ani też nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Zarówno sprawca wykroczenia jak i jego motocykl trafili na komisariat policji.

Przesłuchany przez policjantów 19-latek przyznał, że ryzykował własnym życiem i zdrowiem (przy okazji stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu) aby... nagrać i zamieścić w internecie filmik. Ostatecznie to się udało:

Zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wraz z wnioskiem o ukaranie sprawcy za  wykroczenia drogowe  tj. za spowodowanie  zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, jazdę bez uprawnień i pojazdem niedopuszczonym do ruchu na drogach publicznych.  

***

INTERIA.PL/Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje