Reklama

Polskie drogi

Potrącenie biegaczy. Wbiegli pod auto?

Dwoje pieszych został potrąconych w Zielonej Górze. Z relacji kierowcy wynika, że była to para biegaczy, która wbiegła mu wprost przed samochód.

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia przez kierującego autem osobowym kobiety i mężczyzny, do którego doszło we wtorkowe popołudnie w Zielonej Górze. Oboje zostali zabrani do szpitala - poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Wypadek miał miejsce około godz. 19, na ul. Kętrzyńskiej. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że poszkodowani wspólnie biegali. Kierujący Seatem był trzeźwy.

Po wypadku potrąceni byli przytomni, karetki pogotowia zabrały ich do szpitala. Tam okazało się, że mężczyzna doznał złamania w okolicach biodra.

Reklama

"Z relacji kierowcy wynika, że biegacze wbiegali na jezdnię wprost przed jego auto. Obecnie prowadzone są czynności mające wyjaśnić przyczynę i dokładne okoliczności tego wypadku" - powiedziała Barska.

Nowy taryfikator mandatów wprowadził kolosalną dysproporcję w karach dla kierowców i pieszych. Przypomnimy, że za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu grozi przynajmniej 1500 zł mandatu (kara rośnie do 2500 zł jeśli dojdzie do kolizji, czyli nawet dotknięcia pieszego, pieszy nie ucierpi), za to za wtargnięcie na ulicę tuż przed nadjeżdżający pojazd na przejściu - 150 zł, a poza przejściem - 200 zł. 

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: potrącenie pieszych

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy