Reklama

Polskie drogi

Leszno. Kosili trawę... pod śniegiem

Ekipa kosząca trawę przy drodze wojewódzkiej nr 309 w gminie Lipno (Wielkopolskie) skrupulatnie wykonywała swoje obowiązki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt zalegającego na poboczach śniegu...

Koszenie trawy piętrzącej się na poboczach dróg jest stosunkowo częstym widokiem. Co prawda, w grudniu nie codziennie spotyka się robotników, którzy wykonywaliby taką pracę, zwłaszcza gdy pada śnieg. A jednak nie ma rzeczy niemożliwych.

Właśnie do tak kuriozalnej sytuacji doszło na drodze wojewódzkiej nr 309, niedaleko miejscowości Lipno, pod Lesznem. W mrozie robotnicy usiłowali kosić trawę, która znajdowała się pod grubą warstwą śniegu. 

Groteskowa sytuacja ma jednak swoje wytłumaczenie - wykonawca nie zdążył wykonać prac w terminie.

Reklama

Jak ustalił portal elka.pl, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zlecił koszenie zewnętrznej firmie. Zadanie miało być zakończone na początku listopada. Wykonawca jednak zgłosił wykonanie prac dopiero 2 grudnia, co i tak było niezgodne z prawdą - zdjęcia robotników wykonano 7 grudnia.

 - Trudno oczekiwać, że w takich warunkach cokolwiek zostanie wykoszone. Oczywiście robota ta nie zostanie przez nas odebrana. Zresztą za opóźnienie i tak naliczaliśmy kary umowne - przekazał radiu Elka zastępca dyrektora WZDW Andrzej Staszewski. 

Okazuje się, że jeszcze niejedna sytuacja może nas zaskoczyć na polskich drogach.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wielkopolskie | polskie drogi

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy