Reklama

Polskie drogi

Czołowe zderzenie podczas ucieczki. Mamy nagranie!

​W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać wypadek, do którego doprowadziła 22-latka uciekająca przed policją.

Do zdarzenia, o którym pisaliśmy już w naszym serwisie, doszło w niedzielę na drodze krajowej nr 22 między Chojnicami a Starogardem Gdańskim. 

Reklama

Jak mówił rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Starogardzie Gd. asp. sztab. Marcin Kunka, "Ze wstępnych ustaleń wynika, że najpierw kobieta kierująca hondą najechała na tył auta jadącego w tym samym kierunku, a następnie zderzyła się z samochodem jadącym z naprzeciwka. Wcześniej, policjanci z drogówki zauważyli, że kobieta ta na skrzyżowaniu wyprzedza inne auta i chcieli ją zatrzymać do kontroli i ukarać mandatem. Kierująca samochodem nie reagowała jednak na sygnały policjantów nakazujące zatrzymanie i uciekając spowodowała ten wypadek".

Na nagraniu widać, że kobieta próbowała wyprzedzać kolumnę samochodów poboczem. Na skutek szybkiej jazdy po nawierzchni nieutwardzonej straciła panowanie nad autem, zjechała na środek drogi i doprowadziła do zderzenia z dwoma samochodami.

Wypadek wyglądał bardzo poważnie, pięć osób zostało rannych, w tym jedna ciężko - została śmigłowcem LPR przetransportowana do szpitala.

22-latka uciekała bo... miała trzy sądowe zakazy orzeczone za jazdę pod wpływem alkoholu. Czy teraz była trzeźwa? Policja pobrała jej krew do badań.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje