Reklama

Polskie drogi

"Bezpieczna autostrada" na A4. Posypały się mandaty

W czwartek na autostradzie A4 policjanci przeprowadzili akcję "Bezpieczna autostrada". W jej wyniku wystawiono ponad 250 mandatów, głównie za przekroczenia prędkości i "jazdę na zderzaku".

Śląska komenda wojewódzka przedstawiła w piątek podsumowanie działań, prowadzonych dzień wcześniej na najdłuższej autostradzie w Polsce. Do akcji "Bezpieczna Autostrada" włączyli się policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz komend z Bytomia, Gliwic, Katowic i Zabrza.

Wykryto ponad 250 wykroczeń

Zaproszenie do działań przyjęli także funkcjonariusze ITD oraz mundurowi ruchu drogowego z województwa małopolskiego i opolskiego, przez które również przebiega autostrada A4. W trakcie działań mundurowi wykorzystali nieznakowane radiowozy policyjnej grupy Speed, ręczne mierniki prędkości oraz drona.

Reklama

"Podczas trwania akcji na terenie trzech województw mundurowi ujawnili łącznie 252 wykroczenia. Wśród najczęściej popełnianych wykroczeń było przekraczanie dozwolonej prędkości (105 przypadków) i niezachowanie należytej odległości między pojazdami (51 przypadków)" - podała śląska komenda.

Policjanci przy pomocy drona kontrolowali także przestrzeganie przez kierowców ciężarówek zakazu wyprzedzania. Nie zastosowało się do niego 46 kierujących. Mundurowi ujawnili też 17 wykroczeń polegających na naruszeniu obowiązku jazdy blisko prawej krawędzi jezdni i 15 dotyczących korzystania z telefonu podczas jazdy.

Policja przypomina, że także na autostradach obowiązują limity prędkości. Na śląskim odcinku A4 w ubiegłym roku doszło do 19 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 30 zostało rannych.
***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: autostrada A4 | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy