Reklama

Jazda (bez)alkoholowa

Dachował na prostej drodze. Był kompletnie pijany

​Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę daewoo matiza. 42-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem, a następnie dachował. Jak się okazało, w organizmie miał 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło na Śląsku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o dachowaniu samochodu na ul. 3 Maja w Czerwionce-Leszczynach. Według ustaleń policji, kierujący daewoo matiz na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na lewą część drogi i dachował w rowie. 

Reklama

Okazało się, że żaden z będących na miejscu mężczyzn nie przyznawał się do kierowania daewoo, a obaj byli kompletnie pijani. W efekcie obaj mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn zostali zatrzymani. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyźni nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami. 

W wyniku przeprowadzonych czynności, również na podstawie zabezpieczonych śladów przez technika, śledczy ustalili, że pojazdem kierował 42-latek, który miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy za jazdę na "podwójnym gazie" grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje