Reklama

Budowa autostrad

Wojna Śląska z autostradą!

To już nie jest prywatna wojna prezydenta Jaworzna ze Stalexportem.

Jak ustalił reporter RMF FM, wniosek do ministra infrastruktury w sprawie autostrady A4 podpisało trzynastu prezydentów miast z Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Wiedząc o szykowanym aneksie do umowy koncesyjnej, samorządowcy proszą o lepsze zabezpieczenie interesów lokalnych mieszkańców, a tym samym kierowców, korzystających z płatnego odcinka A4.

Pisma w tej sprawie codziennie są wysyłane ze Śląska do Warszawy i samorządowcy w końcu doczekają się odpowiedzi.

Na szczegóły trzeba poczekać, ale reporterowi RMF, Pawłowi Świądrowi udało się ustalić, że resort infrastruktury zamierza odpowiedzieć na wszystkie pisma w jednym dokumencie, który zostanie przygotowany, gdy będzie mijał termin na odpowiedź na pierwsze z wysłanych pism, a to nastąpi pod koniec stycznia. Urzędnicy nie chcą zdradzić, co znajdzie się w odpowiedzi, ale pewnie będą to argumenty dotyczące przygotowanego już aneksu, który z założenia ma lepiej chronić kierowców.

Reklama

Samorządowcy z Górnośląskiego Związku Metropolitalnego domagają się między innymi usunięcia z koncesji zapisów o zakazie budowy i remontu dróg konkurencyjnych. Chcą też, by Stalexport dokończył budowę zapowiadanych kiedyś dodatkowych węzłów autostradowych.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: wojny | samorządowcy | RMF | infrastruktura | wojna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy