Reklama

Budowa autostrad

Szykuje się wielki spór o budowy dróg. Idzie o grubą kasę

Drogowa dyrekcja zjednoczyła firmy, które na co dzień ze sobą konkurują. Poszło o zasady budowy polskich dróg - informuje "Puls Biznesu".

Skarga irlandzkich firm budowlanych do Komisji Europejskiej, które mają zastrzeżenia do prowadzenia inwestycji przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), zmotywowała rodzime branżowe organizacje do utworzenia sojuszu.

Wspólnie z budowlanymi organizacjami z Unii Europejskiej liczą, że Bruksela pomoże im rozwiązać konflikt z największym zleceniodawcą publicznym w kraju, który w ostatnich latach przeznaczał na inwestycje co najmniej po 20 mld zł rocznie.

"Do końca roku opracujemy listę szkodliwych dla wykonawców zapisów w umowach oraz projektów, podczas których wystąpiły patologiczne relacje między wykonawcą a zamawiającym" - mówi Marek Michałowski, szef rady nadzorczej Budimeksu oraz prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

Reklama

Lech Witecki, szef GDDKiA zapewnia, że dyrekcja jest otwarta na dialog, zwłaszcza dotyczący kontrahentów. "Chcemy wiedzieć np., dlaczego wykonawcy tak bardzo bronią się przed wprowadzeniem do umów zapisów zaproponowanych przez GDDKiA, a chroniących interesy podwykonawców" - mówi Lech Witecki.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: budowa drogi | budowy dróg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje