Reklama

Budowa autostrad

Opłaty na A4 nielegalne?

Nadzór budowalny sprawdzi płatny odcinek autostrady A4. Kontrola to wynik pisma prezydenta Jaworzna.

Poinformował on urzędników, że trasa pomiędzy Krakowem a Katowicami nie spełnia wymogów stawianych płatnym autostradom.

Inspektorzy będą sprawdzać, czy węzły na autostradzie są oświetlone, czy latarnie są bezpieczne dla kierowców, jeżeli wydarzyłby się jakiś wypadek.

Będą również sprawdzać, czy tam, gdzie powinny być, są tzw. osłony przeciwolśnieniowe chroniące kierowców przed oślepieniem przez samochody jadące z naprzeciwka - powiedziała w rozmowie z reporterem RMF FM Maciejem Grzybem Joanna Sieradzka z małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jeśli się okaże, że tych zabezpieczeń nie ma, zarządca autostrady zostanie wezwany do usunięcia nieprawidłowości.

Reklama

Stalexport na płatnym odcinku A4 oświetla tylko punkty poboru opłat, a osłon przeciwolśnieniowych nie ma wcale.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy