Reklama

Budowa autostrad

Montują bramownice - będą utrudnienia na A4

W nocy z czwartku na piątek i z piątku na sobotę kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu na miejskim odcinku autostrady A4 w Katowicach.

Autostrada ma być wówczas kilkakrotnie zamykana na ok. 15 minut w obu kierunkach - podała śląska policja.

Utrudnienia w czwartek i piątek mają rozpoczynać się ok. godz. 22. i trwać do 4. rano następnego dnia. Ich powodem jest planowana instalacja tzw. bramownic w ramach elektronicznego systemu poboru opłat, budowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Bramownice na szczególnie obciążonym miejskim odcinku autostrady w Katowicach będą montowane w rejonie węzłów "Mikołowska" oraz "Francuska". Kierowcy mogą tam spodziewać się stałych zamknięć poszczególnych pasów oraz kilkunastominutowych całkowitych wstrzymań ruchu - na jezdniach w obu kierunkach.

Reklama

W tych dniach podobne bramownice montowane są nocami na całym śląskim odcinku A4 - m.in. na wysokości Rudy Śląskiej i Zabrza. Już na przełomie marca i kwietnia zainstalowano je m.in. łączącej Katowice ze Skoczowem i Wisłą drodze krajowej nr 81, czyli popularnej "wiślance".

Budowany właśnie system ma ruszyć w lipcu tego roku. Będzie dotyczył samochodów o masie przekraczającej 3,5 tony, czyli ciężarówek i większych aut dostawczych. Za przejazd określonymi drogami krajowymi i autostradami będą one wnosić opłaty na zasadzie elektronicznej, korzystając z systemu zwanego viaTOLL.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: bramownice | utrudnienia na A4

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy