Samochody elektryczne

Volkswagen ID.R przechodzi do historii

Volkswagen ​ID.R przechodzi do historii i żegna się z torami wyścigowymi. Ten elektryczny wyczynowy pojazd na trwałe zapisał się w historii sportów motorowych.

ID.R przechodzi do historii jako samochód, który ustanowił rekordy na trzech kontynentach. Pierwszy elektryczny samochód wyścigowy Volkswagena był gotowy do rywalizacji w 2018 roku, po zaledwie 250 dniach prac rozwojowych.

W sumie, w ciągu 815 dni, ten elektryczny samochód wyścigowy o mocy 500 kW (680 KM) ustanowił pięć rekordów i wykazał możliwości napędu elektrycznego w sporcie. Napędu, który Volkswagen wprowadza dziś do samochodów seryjnych, czego przykładem są modele z rodziny ID. 

Pierwszym sukcesem Volkswagena ID.R było uzyskanie rekordowego wyniku w historii legendarnego wyścigu na Pikes Peak w USA.

Reklama


Ten wyczynowy samochód sportowy był również platformą eksperymentalną, na której Volkswagen Motorsport przecierał szlaki dla wielu rozwiązań i testował w ekstremalnych warunkach nową technologię napędu. Tę wiedzę Volkswagen wykorzystuje teraz do projektowania samochodów drogowych.


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy