Nio wkracza na nowe rynki w Europie. Nadchodzi era wymiany baterii?

Firma Nio, która od ponad 8 lat prężnie działa na rynku inteligentnych pojazdów elektrycznych, ogłosiła szczegóły swojej ekspansji na europejskim rynku. Już niebawem kierowcy w Niemczech, Holandii, Danii i Szwecji będą mogli wybierać spośród trzech nowych, bezemisyjnych modeli.

 

Marka Nio wywodzi się z założonego w 2014 roku startupu NextEV, którego fundatorem jest chiński przedsiębiorca i miliarder William Li. Swój pierwszy pojazd firma zaprezentowała już w 2017 roku, a w 2021 roku powstał pierwszy punkt sprzedaży producenta w norweskim Oslo. Teraz prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo poinformowało o rozszerzeniu swojej dostępności także na inne państwa Europy. Mowa o Niemczech, Holandii, Danii i Szwecji.

Klienci ze wspomnianych krajów będą mogli wybierać spomiędzy trzech bezemisyjnych modeli klasy premium. Nio ET7, EL7 i ET5 zostaną zbudowane na najnowszej platformie chińskiego producenta i będą się charakteryzowały dużą wydajnością, wysokim komfortem oraz praktycznością. Pierwszy z nich - flagowy sedan ET7 - jest już dostępny w zamówieniach, a dostawy do klientów mają się rozpocząć 16 października tego roku. Na pozostałe modele trzeba będzie poczekać przynajmniej do 2023 roku.

Reklama

System wymiany baterii

Nowe samochody, podobnie jak sprzedawany już w Norwegii SUV ES8, będą przystosowane do szybkiej wymiany baterii. Rozwiązanie to jest jedną z innowacyjnych koncepcji użytkowania samochodów zaproponowaną przez firmę Nio. Chiński koncern już teraz planuje ekspansję swoich punktów Power Swap Station, na których będzie można wymienić baterie puste na naładowane. Niestety na obecną chwilę nie wiadomo nic na temat szczegółów tego przedsięwzięcia.

Wraz systemem wymiany baterii, Chińczycy planują także wprowadzić na europejski rynek coraz częściej stosowany na wschodzie model subskrypcji. Oznacza to, że pojazdy będzie można wypożyczać na okres od jednego do nawet kilkudziesięciu miesięcy. W ramach poszczególnych pakietów, producent zapewni m.in. pełną obsługę serwisową, kompleksowe ubezpieczenie, opony zimowe, a także ewentualną wymianę baterii. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nio | Europa | samochody elektryczne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy